بازسازی خانه و کمبود بودجه

کمبود بودجه در بازسازی خانه

تا حالا شده از خونه ی قدیمیتون، دیوار های پر شده از تصاویر و عکس ها و یا حتی از اکسسوری هاتون خسته شده باشید؟ در این مواقع کاری جز تغییر دکوراسیون داخلی خونه وجود نداره ولی بعضی مواقع با کمبود بودجه مواجه میشیم و نمی تونیم همه ی  خواسته های خودمون رو اجرا کنیم. پس بهتره اصلی ترین ها و تاثیر گذار ترین ها در بازسازی خونه رو پیدا کرده و با کمترین هزینه بیشترین تغییرات رو داشته باشیم. در این قسمت به چند ایده ی کم هزینه و در عین حال کارساز اشاره میکنیم.

  • ایجاد تغییرات در فضای ناهارخوری

فضای ناهار خوری مهم ترین و پر استفاده ترین فضای خونه در دورهمی های خانوادگی بوده پس این قسمت باید فضای راحت و دلنشین با نورپردازی های درست داشته باشه تا بتونیم با راحتی و آرامش کامل از این فضا استفاده کنیم. باید این نکترو در نظر بگیریم که مبلمان فضای ناهار خوری با مبلمان های دیگه در بخش های مختلف خونه هماهنگی داشته باشه تا در صورت نیاز به اضافه کردن صندلی به آن از بخش های دیگه باعث از بین رفتن هارمونی فضای ناهارخوری نشه.

برای بازسازی این بخش میتوان از آینه های تزیینی و یا از وسایل تزیینی مرتبط با دکوراسیون فضا استفاده کرد. و یا میتوان از قفسه های شیشه ای نیز برای دسترسی سریع به وسایل مورد نیاز استفاده کرد.

استفاده از قفسه های شیشه ای در فضای ناهار خوری
استفاده از قفسه های شیشه ای در فضای ناهار خوری
استفاده از آینه ی دکوراتیو در فضای ناهار خوری
استفاده از آینه ی دکوراتیو در فضای ناهار خوری
  • ایجاد تغییرات در پذیرایی

بهترین راه کم هزینه برای تغییر در پذیرایی ایجاد نقطه ی کانونی در آن فضا میباشد. برای انجام این کار میتوان از وسایل تزیینی چون کتابخانه و شومینه و … برای نقاط کانونی استفاده کرده و مبلمان ها را در کنار آن چید. برای تغییر دیگر در این فضا میتوان از تغییر مبلمان ها شروع کرد. اگر با کمبود بودجه مواجه هستید میتوان از تغییر اکسسوری های روی آن همانند کوسن ها و یا روکش مبلمان ها استفاده کرد. و یا به جای رنگ کردن دیوار های اتاق میتوان از کاغذ دیواری ها و یا حتی بوجود آوردن یک دیوار متفاوت در آن فضا شروع کرد و با تغییرات جزیی در پذیرایی مثل تعویض پرده ها و … باعث روح بخشیدن به آن شد.

استفاده از شومینه در نقطه ی کانونی
استفاده از شومینه در نقطه ی کانونی
  • ایجاد تغییرات در اتاق خواب

سریع ترین راه برای تغییر دکوراسیون در اتاق خواب تغییر جزییات کوچک و کم هزینه همچون تعویض اکسسوری ها چون روبالشی ، فرش ، پرده و … است. با توجه به کمبود بودجه برای بهتر شدن این فضا باید یک تم را در نظر گرفته و در تمامی اکسسوری ها از آن استفاده کرد. همچنین تعویض نورپردازی فضا باعث ایجاد تغییر اساسی می شود. استفاده از قاب عکس ها و کاغذ دیواری در یک دیوار نیز باعث ایجاد تنوع در فضاها میشود.

استفاده از اکسسوری ها در ایجاد تغیر در فضا
استفاده از اکسسوری ها در ایجاد تغیر در فضا
  • ایجاد تغییرات در آشپزخانه

اگر بودجه ی شما برای تغییر کابینت ها کافیست این راه بهترین تغییر برای آشپزخانه میباشد در غیر این صورت میتوان از کاشی های بین کابینتی و یا برچسب هایی برای تغییر کابینت ها استفاده کرد.

استفاده از کاشی های بین کابینتی
استفاده از کاشی های بین کابینتی
  • ایجاد تغییرات در روشویی

بهترین تغییر در این فضا استفاده از کاشی هایی متفاوت در یک ردیف یا در یک دیوار می باشد. تعویض وسایل حمام یا روشویی و یا بکار گیری جزییات کوچک و کم هزینه در دوار های آن فضا نیز از موثرترین تغییرات نیز می باشد.

تغییر کاشی دیوار حمام
تغییر کاشی دیوار حمام
ایجاد جزییات کوچک در حمام
ایجاد جزییات کوچک در حمام

دانلود رایگان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.