دکوراسیون اتاق کودک

چند ایده ی دکوراسیون اتاق کودک

تمامی انسان ها در گروه های سنی متفاوت نیازمند زیبایی هستند. حتی کودکان در سنین پایین نیز به فضاهای خلاقانه و زیبا نیاز دارند. همانطور که میدانیم کودکان در اتاق خود علاوه بر خوابیدن کار های دیگری انجام میدهند. احساس آرامش و ایجاد خلاقیت و ایجاد فضاهای بازی از هدف های طراحی اتاق کودکان می باشد. در این مقاله تیم معمارونه سعی بر این دارد که چند ایده ی خلاقانه دکوراسیون اتاق کودک را با شما در میان بگذارد.

فضاهای عملکردی

با توجه به نیاز های کودکان همانند فضاهای بازی ، فضای استراحت و فضای مطالعه میتوان اتاق را به بخش های مختلف تقسیم کرده و از آن بخش ها برای منظور های مورد نیاز استفاده کرد.  پس بهتر است قبل از هر طراحی فضاهای مورد نیاز خود را اتاق کودک را نوشته و آن را طراحی کنید.

استفاده از فضاهای عملکردی
استفاده از فضاهای عملکردی

انتخاب کردن تم مورد نظر

انتخاب کردن تم و طراحی مورد نظر به شما این کمک را میکند که طراحی و دکوراسیون اتاق کودک شما با سرعت بیشتری پیش برود. برای این منظور میتوان از رنگ مورد علاقه ی کودک خود در طراحی اتاق و یا تم مورد نظر خود استفاده کنید. بهتر است این را در نظر بگیرید که برای اجرای تم مورد نظر بهتر است از ۳ یا ۵ وسیله ی طراحی داخلی استفاده کنید.

انتخاب کردن تم مورد نظر
انتخاب کردن تم مورد نظر

کمد های اتاق

استفاده از کمد ها در اتاق باعث ایجاد فضای متنوعی در اتاق کودک شما خواهد شد. این فضاها میتواند در تمامی دیوار ها قرار گیرد. این طراحی باعث این می شود که کودکان از سنین کودکی با بخش بندی اتاق آشنا شده و به منظم بودن آن توجه میکند.

استفاده از کمد های اتاق
استفاده از کمد های اتاق

مبلمان در اتاق های کوچک

در اتاق های کوچک میتوان از تخت های کودکان در گوشه ی اتاق استفاده کرده و در کنار آن از مبلمان های دیگر استفاده کرد.

استفاده از مبلمان در اتاق های کوچک
استفاده از مبلمان در اتاق های کوچک

کپی کردن ممنوع

اگر شما دو فرزند دارید به این معنی نیست که می بایست از هر وسیله ای برای فرزندان خود یکسان تهیه کنید پس بهتر است اجازه دهید فرزندانتان خودشان مبلمان اتاق خود را مشخص کرده و تهیه کنند و شما با توجه به خواسته ی آن ها اتاقشان را طراحی کنید.

کپی کردن ممنوع
کپی کردن ممنوع

کمد ها را در دسترس قرار دهید

اگر شما کودکان کوچکی دارید می بایست کمد ها را برای دسترسی راحت تر آن ها را در قسمت پایینی فضاها قرار دهید. اما این را در نظر داشته باشید کودک شما همیشه در همین سن باقی نمی ماند. بهتر است آن را جوری طراحی کرده که قابل تغییر باشد.

کمد ها را در دسترس قرار دهید
کمد ها را در دسترس قرار دهید

دانلود رایگان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.