رنگ آمیزی اتاق ها

چند رنگ آمیزی اتاق های کوچک

رنگ ها تاثیرات مستقیمی بر روی احساسات افراد استفاده کننده و فضا دارند. از این رو میبایست در طراحی داخلی به رنگ آمیزی اتاق ها بسیار توجه کرد. به عنوان مثال استفاده از رنگ های روشن باعث ایجاد سردی در فضا و استفاده از رنگ های تیره باعث گرمی فضا می شود. و یا به عنوان مثال استفاده از دیوار پوش های طرح دار و یا کاغذ دیواری های متنوع نیز تاثیراتی بر روی خلق و خوی انسان ها می گذارذ. در این مقاله سعی داریم تا تجربیات تیم معمارونه را با شما در میان بگذاریم.

ایجاد آرامش در فضا

استفاده از رنگ سفید در دیوار ها و مبلمان و پرده ی سفید و پارکت های چوبی در کف باعث ایجاد تعادل در فضا شده است. استفاده از رنگ سفید باعث سردی فضا و استفاده از رنگ گرم باعث گرمی فضای مورد استفاده می شود.

ایجاد آرامش در فضا
ایجاد آرامش در فضا

پذیرایی مونوکروم

طراحان داخلی می دانند که استفاده از رنگ های خنثی در طراحی داخلی باعث بزرگتر دیده شدن فضاهای کوچک می شود. پس میتوان گفت انتخاب بهترین نوع رنگ در فضاها تاثیر بسیار زیادی بر روی افراد می گذارد.

پذیرایی مونوکروم
پذیرایی مونوکروم

 تناژ آبی

همانطور که میدانید با وجود آبی به عنوان رنگ سال میتوان از تناژ این رنگ (روشن تا تیره) به عنوان رنگ دیوار ، اکسسوری ها و … استفاده کرد. در عکس زیر استفاده از رنگ سفید و مشکی و طوسی در این فضا دیده می شود.

استفاده از رنگ و تناژ آبی
استفاده از رنگ و تناژ آبی

زرد پاییزی

در اواخر سال گذشته استفاده از رنگ های پاییزی چون نارنجی ، زرد و … در فضاهایی چون آشپزخانه و کابینت ها و اتاق خواب ها افزایش پیدا کرد. استفاده از این رنگ باعث گرمی فضا و همچنین استفاده از این رنگ در اتاق خواب ها باعث افزایش تمرکز کودکان می شود. اما باید به این نکته توجه کنید که از تناژ درستی برای رنگ آمیزی اتاق کودک خود و افزایش فضای درسی استفاده کنید.

استفاده از رنگ زرد پاییزی
استفاده از رنگ زرد پاییزی در آشپزخانه
استفاده از رنگ زرد پاییزی در اتاق خواب
استفاده از رنگ زرد پاییزی در اتاق خواب

استفاده از رنگ های متنوع

در طراحی های صنعتی می بایست از رنگ هایی چون طوسی ، … استفاده کرد ولی در فضاهای داخلی خانه میتوان از رنگ های متنوع برای ایجاد هیجان استفاده کرد. این نوع رنگ ها میتواند بر روی دیوار ، پرده و مبلمان ایجاد شود.

استفاده از رنگ های متنوع
استفاده از رنگ های متنوع

 

 

دانلود رایگان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.