طراحی حیاط خانه ی خود

چند ایده ی عالی برای طراحی حیاط خانه ی خود

فراتر از بزرگی فضای حیاط خانه ی شما ، میتوانید حیاط خود را به فضای دلخواه خود تبدیل کنید. این فضا میتواند یک فضای دوستانه برای جمع های خانوادگی شما باشد و یا ایجاد فضای فراتر از آن و برای مهمانی های خود باشد. در کنار طراحی این فضاها استفاده از درختان بسیار تاثیر گذار بر فضای حیاط می باشد. در این قسمت تیم معمارونه ایده هایی برای طراحی حیاط خانه ی خود را با شما در میان میگذارد.

ایجاد نقطه ی مرکزی

برای ایجاد نقطه ی مرکزی در طراحی حیاط نیازی به آبنما های گران و یا ایجاد آلاچیق در وسط حیاط ندارید. میتوان با در نظر گرفتن یک نقطه در گوشه ای از فضا و تنها چیدمان مبلمان مورد نظر خود در آن گوشه و چیدمان بقیه ی اجزای مورد نظر در کنار آن حیاط خود را به فضای مناسب برای دورهمی ها تبدیل کنید.

ایجاد نقطه ی مرکزی
ایجاد نقطه ی مرکزی

نورپردازی صحیح

چرا باید استفاده از حیاط در ساعت محدودی از شبانه روز باشد وقتی میتوان با در نظر گرفتن نورپردازی صحیح در حیاط در تمامی ساعات از آن فضا استفاده کنید. نورپردازی میبایست به گونه ای باشد که هم باعث روشنایی فضای مورد نظر شود و هم باعث ایجاد امنیت در نقاط مختلف حیاط شود.

نورپردازی صحیح
نورپردازی صحیح

ایجاد فضای خصوصی

در حیاط های بزرگ میتوان با ایجاد فضاهای خصوصی حیاط خود را به بخش های کوچکتر و خصوصی تبدیل کنید. این خصوصی سازی میتواند با استفاده از چیدمان مبلمان ها و یا ایجاد دیواری و یا قرار دادن فضای سبز برای جداسازی فضاهای مختلف از هم باشد.

ایجاد فضای خصوصی
ایجاد فضای خصوصی

فضاسازی حیاط

در بعضی از حیاط ها به علت کمبود جا میتوان با ایجاد فضاهایی در سطوح مختف فضاهای متنوعی را طراحی کرد. این بخش ها میتواند شامل فضاهای سبز ، نشستن ، آبنما و … باشد. با ایجاد این فضا میتوان به تنوع فضایی در حیاط پرداخت.

فضاسازی حیاط
فضاسازی حیاط

ایجاد سایه بان بر روی حیاط

برای جلوگیری از تشعشعات نور خورشید در ساعاتی از شبانه روز میتوان از سایه بانی در قسمتی از حیاط استفاده کرده و  در آن بخش فضای مورد نیاز خود در طول روز را فراهم کنید. این را در نظر داشته باشید که ایجاد سایه بان بر روی حیاط هماهنگ با طراحی حیاط باشد به عنوان مثال میتوان با استفاده از سایه بان های چوبی از تم روستیک در طراحی حیاط استفاده کنید.

ایجاد سایه بان بر روی حیاط
ایجاد سایه بان بر روی حیاط

دانلود رایگان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.