طراحی داخلی معماری مدرن

چند ایده ی متفاوت در طراحی داخلی معماری مدرن

در سال های اخیر با توجه به تغییرات در معماری و طراحی داخلی، سلیقه ی گروه کثیری از مردم از معماری کلاسیک به سمت معماری مدرن تغییر یافته و همین امر باعث افزایش چشمگیر معماری مدرن چه در نماهای ساختمان ها و چه در طراحی داخلی خانه ها بشه . در همین راستا نیز گروه معمارونه نیز سعی داره در این مقاله  تکنیک های ساده و موثر نمونه هایی از طراحی داخلی معماری مدرن را به شما نشون بده .

در این قسمت به تاثیر نور پردازی ها و پوشش های دیوار در معماری مدرن میپردازیم. در این معماری حتی راهرو های طویل و بی استفاده نیز نادیده گرفته نمی شود و میتوان از تک تک فضاها استفاده های مشخص کرده و کاربری متفاوتی به آن ها داد. همچنین در این معماری همه ی فضا ها با هم هارمونی داشته و همگی به صورت مینیمال طراحی میشوند.

پذیرایی آرامش بخش و شیک

پذیرایی آرامش بخش و شیک
پذیرایی آرامش بخش و شیک

در این معماری استفاده از رنگ سفید امر ضروری بوده و میبایست در کنار رنگ های دیگر نیز از این رنگ استفاده شود. همچنین استفاده از نور طبیعی در کنار نورهای مصنوعی بسیار مهم می باشد. در این فضا میتوان به استفاده از زیر پنجره و ایجاد فضایی برای نشستن اشاره کرد. در معماری مدرن استفاده از تک تک فضاهای موجود بسیار اهمیت دارد و همین امر باعث ایجاد تنوع در قسمت های گوناگون شده است.یکی دیگر از ویژگی های معماری مدرن عدم قرینه چه در فضاهای داخلی و چه در طراحی نماها می باشد.

بافت های زیبا در فضاها

بافت های زیبا در فضاها
بافت های زیبا در فضاها

با استفاده از کاغذ دیواری در این راهرو این فضا از یک فضای غیر قابل استفاده به یک فضای چشمگیر تبدیل شده است. بافت این دیوار که شباهت زیادی به آب دارد و استفاده از میز کنسول براق به همراه یک جفت شمعدان در روی آن باعث زنده کردن فضا و جان بخشیدن به خانه شده است.

جزئیات دلپذیر

جزئیات دلپذیر
جزئیات دلپذیر

در این قسمت نیز راهروی دیگری با وجود جزئیاتی چون کمد ها و ایجاد فضای نشستن در یک قسمت و استفاده از کنسول متناسب با دیوار در قسمت دیگر و استفاده از اکسسوری هایی جون گلدان بر روی کنسول و قسمت میانی کمد این فضا را به یک فضای کاربردی تبدیل کرده است. در این بخش ها استفاده از لوستر هایی مناسب نیز بسیار تاثیر گذار بوده و باعث چرخش چشم در فضا ها می شود.

اتاق خواب رویایی

اتاق خواب رویایی
اتاق خواب رویایی

استفاده از رنگ سفید در کنار رنگ زمینه ی این فضا نیز از عوامل موثر در طراحی داخلی معماری مدرن می باشد. همچنین در این تصویر استفاده از تابلو با رنگ زمینه ی سفید و ترکیب آن با رنگ صورتی به عنوان رنگ دوم باعث هماهنگی بیشتر فضا با هم شده است. همانطور که در قسمت پذیرایی اشاره شد استفاده از فضای نشیمن در زیر پنجره از نکات بسیار مهم در طراحی این فضا ها می باشد که در این تصویر این بخش با قسمت کمد دیواری آن ترکیب شده و فضایی کاربردی در کنار زیبایی آن ایجاد کرده است. استفاده از اکسسوری هایی چون کوسن و گلدان و .. نیز از بخش های موثر از این بخش می باشد.

 

 

 

 

دانلود رایگان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.