طراحی پله در فضای کوچک

طراحی پله در فضای کوچک طراحی داخلی

امروزه با وجود زمین ها با متراژ کوچک میتوان از خانه های دوبلکس استفاده کرده تا فضاهای بیشتری برای استفاده داشته باشیم. به همین علت طراحی پله در فضای کوچک همچون خانه ها امری ضروری بوده که میبایست حداقل فضای مورد نیاز را برای این امر استفاده کنیم. در این صورت استفاده از پله های یک بازو امر اساسی بوده و می بایست در طراحی ها از آن ها استفاده شود. در این مقاله تیم معمارونه سعی دارد که انواع پله های تک بازو با طراحی های مرتبط با معماری داخلی فضاها را به شما معرفی کند.

پله های صنعتی

به جای استفاده از پله های قدیمی و استفاده از دستگیره های فلزی میتوان در فضاهای صنعتی کوچک از این نوع پله ها استفاده کرد.

استفاده از پله های صنعتی
استفاده از پله های صنعتی

پله های پیچیده

استفاده از این نوع پله ها در فضاهای بسیار کوچک قابل استفاده می باشد. این پله ها حداقل فضای قابل نیاز برای پله را نیاز دارند.

استفاده از پله های پیچیده
استفاده از پله های پیچیده

پله های کم حجم

استفاده از این پله ها در فضاهای بسیار کوچک اهمیت بالایی دارد. استفاده از این پله ها با حجم کم بسیار قابل قبول تر از استفاده از پله های حجیم  سنتی می باشد.

استفاده از پله های کم حجم
استفاده از پله های کم حجم

پله های کناری

استفاده از این نوع پله در فضاهای کوچک بسیار کاربردی می باشد. در این فضاها میتوان از فضای کنار راهرو ها در جهت ایجاد پله ها استفاده کرد. همچنین وجود فضای خالی زیر پله ها نبز در ایجاد فضاهای کاربردی در خانه ها نقش بسزایی دارد.

استفاده از پله های کناری
استفاده از پله های کناری

پله های مارپیچ

استفاده از این نوع پله ها در فضاهای کوچک نسبت به بقیه ی پله ها کاربردی تر بوده و میتوان این نوع پله را در هر فضایی و در هر قسمتی از فضای مورد نیاز استفاده کرد.

استفاده از پله های مارپیچ
استفاده از پله های مارپیچ

 

دانلود رایگان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.