چند نمونه طراحی کافه و رستوران

چند نمونه طراحی کافه و رستوران در کشورهای مختلف

همانطور که میدانید طراحی اماکن عمومی همانند کافه ها و یا رستوران ها تحت تاثیر معماری آن دوره در کشور های گوناگون می باشد از این رو در این مقاله سعی داریم تا نمونه هایی از طراحی کافه ها و رستوران ها و ایده های آن ها در طراحی فضاهای عمومی را با شما در میان بگذاریم.

طراحی کافه در فضای باز

برای طراحی فضاهای باز میتوان از روش های زیادی استفاده کرد. اما باید به این نکته توجه داشت که طراحی فضاهای باز می بایست در راستای آرامش بیشتر مشتریان باشد. پس میتوان برای استفاده از فضاهای باز به عنوان فضای عمومی همچون کافه و رستوران المان هایی خلاقانه و جذاب قرار داد. در این فضا برای محافظت از مشتریان در برابر باران و نور خورشید از چتر هایی در بالای فضای باز استفاده شده است. در انتخاب این چتر ها از رنگ های شاداب و روشن برای بهتر شدن فضا ها استفاده کرده اند. در کنار ایجاد این فضا در قسمت دیگری از فضای باز دیوار سبزی قرار گرفته است که با نورپردازی هایی آن فضا را برای مخاطبان جذابتر خواهد کرد.

کافه در فضای باز
کافه در فضای باز
کافه در فضای باز ۲
کافه در فضای باز ۲

طراحی رستوران جنگلی در دهلی

اگر شما جزو کسانی هستید که میخواهید تجربه ی در جنگل غذا خوردن را داشته باشید میتوانید در این فضا آن حس و حال را بدون ترس از حیوانات وحشی تجربه کنید. در این فضا با آوردن فضای سبز در داخل رستوران آن فضا را به فضای متفاوت با رستوران های دیگر در آن منطقه تبدیل کرده است. برخلاف رستوران های دیگر در این رستوران در آشپزخانه پنجره ی بزرگی رو به فضای مشتری ها وجود دارد که باعث دید مشتریان به آشپزخانه می شود. در کنار فضای سبز موجود در رستوران استفاده از اکسسوری ها و یا تابلوهای موجد نیز نظر مشتریان را به خود جلب می کند.

رستوران جنگلی در دهلی
رستوران جنگلی در دهلی
رستوران جنگلی در دهلی ۲
رستوران جنگلی در دهلی ۲
رستوران جنگلی در دهلی ۳
رستوران جنگلی در دهلی ۳

طراحی کافه ی رنگارنگ در بنگلور

در طراحی فضاهای عمومی ازجمله رستوران ها و کافه ها پرداختن به جزییات بیشتر از فضاهای دیگر به چشم میخورد. استفاده از صندلی های براق و دیوار های آجری و پانل های چوبی و نورپردازی صحیح در این فضا باعث بهتر جلوه کردن فضای  مورد استفاده شده است. استفاده از اکسسوری هایی مرتبط با فضا و یا استفاده از ستون ها به همان صورت در طراحی داخلی باعث بهتر شدن فضا شده است.

کافه ی رنگارنگ در بنگلور
کافه ی رنگارنگ در بنگلور
کافه ی رنگارنگ در بنگلور ۲
کافه ی رنگارنگ در بنگلور ۲

دانلود رایگان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.